Istorijska pobeda rukometaša Topličanina, na startu Arkus lige savladali Kikindu (FOTO)

0
Pobeda na startu prvenstva ARKUS lige; Foto: M. M.

Nakon što su prošle sezone savladali sve svoje protivnike u Super B ligi, rukometaši Topličanina na najbolji mogući način počeli su takmičenje u Arkus Superligi. Prokupčani su bili bolji od Kikinde rezultatom 28:26 (13:12) i tako ispisali još jednu stranicu klupske istorije.

U duelu dva tima, koja su prošle godine bila najbolja u Super B ligi, viđena je velika borba.

Prkupčani bili bolji tokom većeg dela utakmice; Foto: M. M.

Gosti su bili bolji u uvodnom delu, poveli sa 3:0, ali će se kasnije ispostaviti da im je to bila jedina prednost u meču, jer su Prokupčani uspeli da se organizuju, pa su u 15. minutu već stigli do plus tri (7:4).

Održavali su blagu rezultatsku prednost izabranici Zlatka Petronijevića, na poluvreme se otišlo rezulatom 13:12.

I u drugom delu ekipa Topličanina u par navrata je imala maksimalna tri gola prednosti. Uporni gosti nisu se predavali, ali su na kraju morali da se pomire sa porazom (28:26).

Leković, ajbolji igrač na terenu; Foto: M. M.

Najistaknutiji pojedinac meča bio je Božidar Leković, koji se čak osam puta upisao u listu strelaca i poneo epitet igrača utakmice.

U drugom kolu, Prokupačni će u subotu, 24. septembra, na megdan Obiliću, koji je pobedom nad Dubočicom u Leskovcu počeo nastup u Arkus ligi.

Prethodni tekstPrekršajne prijave za vozača koji je vozio pijan i bez vozačke dozvole
Sledeći tekstNarodnoj poslanici SSP-a iz Niša zabranjeno prisustvo na sednici prokupačke Skupštine