Košarkaši Prokuplja pobedili u Vranju

0
Prokupčani u prvom kolu plej-ofa čekaju Bor; Foto: M. M.

Na teškom gostovanju u Vranju, košarkaši „Prokuplja“ uspeli su da nakon produžetka stignu do važne pobede protiv KK „Panteri“ rezultatom 88:89, po četvrtinama 23:22, 19:16, 19:24 i 17:16.

Utakmica je odigrana u okviru 2. kola plej-of prvenstva Prve regionalne košarkaške lige „Istok“, a Prokupčani su nakon izjednačene borbe stigli do pobede boljom igrom u druge dve četvrtine, posebno u trećoj koju su dobili 5 poena razlike.

Nakon poraza u 1. kolu od niškog „Marinosa“ na domaćem parketu, prokupčani su se ovom pobedom odmakli sa dna tabele i nalaze se na 6. mestu od 8 ekipa koje igraju plej-of.

U sledećem 3. kolu „Prokuplje“ će na svom terenu dočekaćti ekipu KK „Jablanica“ iz Medveđe, a pozicije na tabeli govori da će ovo biti utkmica dve ujednačene ekipe sa istim brojem bodova, a gosti su na 5. mestu jer imaju bolju koš razliku.