Rukometaši teškom mukom do važne pobede, rukometašice ubedljive

0
Prokupčane čeka težak zadatak i opstanak u najjačoj rukometnoj ligi Srbije; Foto: M. M.

Iako su u najavi utakmice važili za favorita, rukometaši „Topličanina“ su teškom mukom stigli do pobede u prvvenstvu Super B rukometne lige, savladavši na svom parketu odličnu ekipu „Župa 54“ iz Aleksandrovca 31:27, poluvreme 12:16.

Utakmicu ste mogli UŽIVO da pratite na YouTube kanalu portala ToplicaPress, a snimak čitavog toka utakmice možete pogledati na ovom LINKU!

Vodili su gosti tokom većeg dela susreta, imali dva puta i 6 golova prednosti, bili bolja ekipa u prvom poluvremenu, ali su Prokupčani u drugih pola sata zaigrali mnogo bolje, deset minuta pre kraja prvi stigli do izjednačenja, a u finišu i do sigurne prednosti.

Prokupčani su i nakon ovog 14. kola ostali lider na tabeli sa 28 bodova, 2 više od prvog pratioca, ekipu „Vranja“ koja je večeras u Vranju savladala „Vlasotince“ 36:18.

U narednom kolu, „Topličanin“ gostuje ekipi „Zlatar“ iz Nove Varoši koja je sa samo jednom pobedom poslednja na tabeli, dok će u derbiju 15. kola Vranjanci ići u Blace gde ih čeka „Jastrebac“.

Za najboljeg igrača na utakmici proglašen je Luka Nikolić iz ekipe „Topličanina“.

Na gostovanju pobedile i rukometašice

U 13. kolu Super B rukometne lige za žene, rukometašice „Topličanina“ pobedile su na gostovanju u Prijepolje domaću ekipu „Prijepolje“ rezultatom 25:38, poluvreme 11:21.

Rukometašice sigurno do pobede u Prijepolju; Foto: M. M.

Ovom pobedom Prokupčanke se nalaze na 7. mestu sa 13 osvojenih bodova, a sledećeg vikenda su slobodne.