Topličanin sa novim trenerom stigao do boda na domaćem terenu (SNIMAK UTAKMICE)

0

U utakmici 12. kola Srpske lige „Istok“, fudbaleri Topličanina predvođeni novim, starim trenerom Bojanom Pećaraninom uspeli su da stignu do boda protiv ekipe Dunava iz Prahova. utakmica je odigrana na gradskom stadionu u Prokuplju a strelac gola za goste bio je rezervista Mihajlo Stojanović u 48. minutu, dok je desetak minuta kasnije Miloš Janković izjednačio za konačnih 1:1, poluvreme 0:0.

I ova utakmica je zbog preventivnih zdravstvenih mera zbog korone odigrana bez publike, ali to nije sprečilo motivisane mlade igrače Topčličanina da i na ovom susretu daju sve od sebe i da izbore, koliko toliko povoljan rezultat nakon 7 uzastopnih poraza u prethodnim kolima.

U prvom poluvremenu obe ekipe su ušle rezervisano i oprezno u susret, igralo se na sredini terena i bez pravih šansi po gol jedne ili druge ekipe.

U drugom delu nešto otvorenija igra, gosti već posle nekoliko minuta nakon ubacivanja iz kornera uspevaju da zatresu mrežu golmana Blagoja Božića.

Kada se činilo da domaći neće imati snage da urade nešto više na ovom susretu, posle akcije kapitena Kaličanina i ubacivanja u prazno ka napadaču Jankoviću, Prokupčani dolaze do toliko željenog pogotka i kako se ispostavilo u nastavku nerešenog rezultata.

Terenska inicijativa koju su tokom većeg dela susreta imali gosti iz Prahova nije dala rezultata, pa je na kraju  potpuno zasluženo utakmica završena nerešeno 1:1.

Prokupčani se nakon 12. kola nalaze na dnu tabele sa samo 5 osvojenih bodova, a manje od njih je osvojio Moravac Orion iz Mrštana koji ima 4 boda i nalazi se na poslednjem 20. mestu na tabeli.

Već u narednom kolu Topličanin ima teško gostovanje u Zaječaru gde ih čeka drugoplasirani Timok, koji deli isti broj bodova 31, kao i prvoplasirana Budućnost iz Popovca.

Odloženi snimak utakmice Topličanin-Dunav možete pogledati na ZouTube kanalu portala ToplicaPress, PRVO i DRUGO poluvreme.

“Tekst je nastao u okviru projekta “Info putokaz” koji je finansijski podržao Grad Prokuplje, sprovodeći javni poziv za sufinansiranje projekata za ostvarivanje javnog interesa u oblasti javnog informisanja u 2020. godini.”
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.