Topličanin sa novim trenerom ubedljivo poražen na startu sezone

0

U derbiju prvog kola Zone „Jug“ koji je zbog suspenzije stadiona u Prokuplju odigran na terenu niškog kluba „Sinđelić“, OFK „Topličanin“ je kao domaćin ubedljivo poražen od ekipe FK „Žitorađa“ 0:4, poluvreme 0:2.

Golovima Mitića u 18. i Kocića u 27. minutu zvanično gosti na ovom susretu dolaze do sigurne prednosti već na poluvremenu, a odmah na početku golom Stojanovića u 51. minutu žitorađani dolaze do sigurne i ubedljive prednosti. Tačku na ovom susretu stavlja golom iz penala igrač gostujuće ekipe Todorović za konačnih 0:4.

Porazom u prvom kolu Prokupčani su dodatno otežali svoj put ka zacrtanom cilju u prvenstvu 2021/2022. godine, a to je povratak u Srpsku ligu iz koje su ispali prethodne sezone.

Nakon kazne i suspenzije terena, ali i oduzimanjem bodova zbog incidenta u poslednjem kolu prošlog prvenstva kada su navijači upali u teren, klub iz Prokuplja će imati težak posao u nastavku.

Priliku da poprave utisak Prokupčani će imati narednog vikenda u Pukovcu, gde ih kao domaćin čeka ekipa „Svetlost“ iz Badnjevca koja će za 2 dana igrati odloženu utakmicu prvog kola sa ekipom „Alkalince“ iz Alkalinca.

Prethodni tekst„Drainčeva nagrada“ književniku iz Trstenika Veroljubu Vukašinoviću
Sledeći tekstOd utorka drugi deo „Drainčevih književnih susreta“, pesnici u Prokuplju, Blacu i Kuršumliji