Topličanin ubedljivim porazom započeo prvenstvo u Srpskoj ligi

0

Iako se očekivala veća borba i zalaganje na starstu prvenstva, podmlađena ekipa OFK Topličanina je na domaćem terenu u Prokuplju ubedljivo poražena u prvom kolu prvenstva Srpske lige Istok od ekipe Radan iz Lebana 1:6, poluvreme 1:3.

Sa čak 5 mladih igrača u prvoj postavi, predvođeni kapitenom Ivanom Kaličaninom, Prokupčani su imali rezultatsku neizvesnost samo prvih desetak minuta, kada gosti za kratko vreme postižu čak 3 pogotka od kojih prvi iz penala.

Do kraja poluvremena domaći uspevaju preko Miloša Jovanovića da smanje prednost i na odmor odu sa malom nadom da mogu nešto više u ovom susretu.

U drugom delu blaga inicijativa na strani domaćih, ali je sve to bilo nedovoljno da se ugrozi gol Dragana Cakića , golmana ekipe iz Lebana.

Ipak, nakon još jednog zasluženo dosuđenog penala i četvrtog gola za goste, bilo je jasno da će Topličanin na ovom susretu izgubiti i samo je bilo pitanje sa koliko golova razlike.

Do karaja susreta, gosti postižu još dva gola za konačnih 1:6, uz nekoliko propuštenih šansi na jednoj i drugoj strani.

Zbog pandemije virusa korona utakmica je odigrana bez publike.

“Tekst je nastao u okviru projekta „Info putokaz“ koji je finansijski podržao Grad Prokuplje, sprovodeći javni poziv za sufinansiranje projekata za ostvarivanje javnog interesa u oblasti javnog informisanja u 2020. godini.“
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.