Toplički derbi pripao rukometašima iz Prokuplja

0
Rukometaši Topličanina zasluženo pobedili u Blacu; Foto: M. M.

Boljom i kvalitetnijom igrom tokom većeg dela susreta rukometaši „Topličanina“ iz Prokuplja zasluženo su pobedili „Jastrebac“ na teškom gostovanju u Blacu rezultatom 17:20, poluvreme 8:11. Ovom pobedom Prokupčani ostaju na prvom mestu na tabeli Prve B rukometne lige sa 26 bodova, 2 više od prvog pratioca, ekipu RK „Vranje“ iz Vranja.

Prokupčani su tokom većeg dela susreta vodili i bili bolja ekipa, sredinom drugog poluvremena imali 7 golova razlike, ali su u finišu rukometaši „Jastrebca“ ipak smanjili na 3 gola zaostatka što je i kako se ispostavilo njihov maksimum na ovom susretu.

Prokupčani na kraju zasluženo slavili; Foto: M. M.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su kapiten Aleksandar i Darko Hadžić sa po 4 gola, dok su kod Prokupčana po 5 golova upisali Miloš Jovanović i Uroš Jeftić.

Ipak, junak utakmice i najbolji igrač na terenu bio je golman gostujuće ekipe, novajlija u timu „Topličanina“ golman Lazar Manić, koji je  finišu odbranio nekoliko zicera i uspeo da sačuva svoju mrežu u prelomnim trenucima igre.

Manić zasluženo proglašen za igrača utakmice; Foto: M. M.

Maniću je ovo prva utakmica na golu prokupačkog kluba i nesumnjivo je da će u nastavku prvenstva on biti veliko pojačanje.

Inače, ovom pobedom „Topličanin“ je zadržao prvo mesto i do kraja prvenstva ih očekuje v

elika trka i borba sa ekipom RK „Vranje“, koja je u gostima savladala Priboj rezultatom 25:27.

Blačani na kraju poraženi sa 3 gola razlike; Foto: M. M.

U sledećem kolu koje se igra 5. marta, „Topličanin“ u Prokuplju čeka ekipu RK „Župa 54“ iz Aleksandrovca, dok će Vranjanci ugostiti odličnu ekipu iz Vlasotinca.

Portal ToplicaPress je utakmicu RK „Jastrebac“ Blace – RK „Topličanin“ Prokuplje UŽIVO prenosio na svom YouTube kanalu.

Prethodni tekstZa osnovce i srednjoškolce nastava i naredne nedelje po istom modelu