Košarkaši iz Prokuplja nadigrali Zaječarce (VIDEO)

0
Prokupčani u Blacu kao domaćini čekaju Pantere; Foto: M. M.

U utakmici 9.kola Prva RL Istok – grupa A košarkaši Topličanina pobedili su na svom terenu KK Knaževac rezultatom 74:65, po četvrtinama 13 : 24, 16 : 14, 23 : 11 i 22 : 16. U neizvesnoj utakmici, gosti su bili bolji tokom prvog dela, ali su Prokupčani u trećoj i četvrtoj četvrtini ipak uspeli da preokrenu rezultati stignu do treće pobede u prethodnih 9 utakmica.

Snimak utakmice KK Prokuplje – KK Knjaževac, PRVO i DRUGO poluvreme!

Domaća ekipa je slabo počela utakmicu, gosti su bili mnogo bolji u odbrani, a nije nedostajala ni realizacija u napadu, pa se prva četvrtina završila sa 11 razlike u korist Zaječaraca.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra, pa košarkaši Topličanina odlaze na odmor sa devet poena zaostatka. Međutim u trećoj četvrtini domaći dolaze do svoje igre, pogađaju seriju za 3 poena i potpuno okreću rezultat, a ovaj deo igre je završen 23:11.

U odlučujućoj fazi utakmice, u poslednjoj četvrtini uspevaju da u nekoliko ključnih napada odbrane svoj koš, tako da na kraju sasvim zasluženo Prokupčani upisuju još jednu pobedu na domaćem terenu.

U sledećem 10. kolu koje se igra narednog vikenda Prokupčani su slobodni.