Nakon muške i ženska ekipa crveno-belih prejaka za Topličanin (VIDEO)

0
Prokupčanke izgubile od domaće ekipe iz Bora; Foto: M. M.

U dva dana ljubitelji rukometa u Prokuplju mogli su da pogledaju dve vrhunske rukometne utakmice, a glavni akteri bili su muška i ženska ekipa Topličanina i beogradske Crvene zvezde. U oba susreta bolji su bili crveno-beli, a nakon poraza rukometaša večeras su poraz pretrpele i rukometašice Topličanina, 28:34, poluvreme 15:16.

Prokupčanke su prvo poluvreme igrale mnogo bolje, igralo se gol za gol i ni jedna ekipa nije uspela rezultatski da se odvoji.

Prokupčanke parirale samo prvih pola sata; Foto: M. M.

Međutim, u nastavku duža klupa i kvalitet Beograđanki dolazi do izražaja i do sredine drugog poluvremena uspavaju da se odvoje i steknu prednost od 5 i 6 golova.

Na 15-ak minuta do kraja, Prokupačnke se rezultatski potpuno vraćaju u igru i dolaze do izjednačenja 24:24, ali crveno-bele rukometašice u nastavku realizuju 5 napada zaredom i na 10 minuta do kraja imaju rezultat 24:29.

Do kraja susreta samo su održavale tu prednost i na kraju sasvim zasluženo slavile.

Nakon nepotpunog 9. kola prvenstva Super B rukometne lige, Prokupčanke ostaju na četvrtom mestu sa 11 boda, dok je ekipa Crvene zvezde ubedljivo prva i sa svom pobedama u prvenstvu ima 18 bodova.

Utakmicama 9. kola završen je prvi deo prvenstva Super B rukometne lige Srbije.