Novosađani prejaki za Topličanin, najubedljiviji poraz od početka prvenstva

0
Važna pobeda Prokupčana za opstanak u ligi; Foto: M. M.

U jednoj od najslabije odigranih utakmica od početka prvenstva, rukometaši Topličanina u 12. kolu Arkus lige ubedljivo su poraženi na svom parketu u Prokuplju od Vojvodine 16:40 (8:20). Gosti su od prvog minuta držali utakmicu pod kontrolom i ni jednog trenutka nisu dozvolili da im se Prokupčani rezultatski približe.

Nakon prošlonedeljne utakmice i nerešenog rezultata sa Metaloplastikom, rukometaši Topličanina potajno su se nadali da mogu do novog iznenađenja, ali je izostala očekivana borba na terenu, a publika koja je fanatično navijala i nosila domaće do povoljnog rezultata prošle nedelje, sinoć je nemo posmatrala debakl svoje ekipe.

Mnogi su napustili prokupačku Sportsku halu i pre kraja razočarani slabom igrom, bez želje i mogućnosti domaćih igrača da ponove rezultat i dobru igru iz prethodnih nekoliko utakmica.

Ubedljiv poraz Prokupčana na domaćem terenu; Foto: M. M.

Mi smo znali ko je Vojvodina i ko nam dolazi u goste. Ušli su u susret od prvog minuta bez ikakvog potcenjivanja, to što su hteli – to su ostvarili, a mi smo odigrali loše. Idemo dalje, spremaćemo se za nešto slabije ekipe kojima možemo da pariramo i da igramo. Probaćemo u poslednjem kolu prvog dela prvenstva da izvučemo dobar rezultat protiv Proletera, a onda da se spremimo još bolje za nastavak – rekao je Zlatko Petronijević, trener Topličanina.

Inače, prokupački rukometaši uspeli su da se plasiraju u završnicu Kupa Srbije, nakon što su pre tri dana u Vlasotincu savladali istoimenu ekipu 28:36 (17:18).

Nakon ovog kola, rukometaši Topličanina imaju 5 osvojenih bodova iz 12 utakmica i nalaze se na 11. mestu, a do kraja prvenstva očekuje ih još jedna utakmica sa Proleterom iz Zrenjanina, ekipom koja ima bod više od Prokupčana i nalazi se na 10. mestu.