Petarda u Prokuplju, fudbaleri pobedili, rukometašice igrale nerešeno

0
Rukometašice na kraju igrale nerešeno, fudbaleri ubedljivo pobedili; Foto: M. M.

Samo pola sata igre u prvom poluvremenu trebalo je fudbalerima Topličanina da postignu 3 gola i tako već u tom delu obezbede nove bodove u prvenstvu. Do kraja prvog poluvremena još jedan gol domaće ekipe, a u tom delu počasni gol postižu i Plantaže. U drugom poluvremenu još jedan gol za Prokupčane i konačnih 5:1. U večernjem terminu rukometašice Topličanina odigrale su mnogo neizvesniji susret, tokom većeg dela imale prednost, a gošće iz Temerina su bukvalno sa zvukom sirene postigle gol za konačnih 24:24 i nerešen rezultat.

Uzbudljiv sportski dan obeležili su fudbaleri Topličanina koji su demonstrirali svoju snagu protiv, na ovom susretu nejake Plantaže i tako se pred domaćom publikom iskupili za prošlonedeljni poraz protiv Nebeskih anđela u Vranju 4:0.

Posebno raspoloženi u domaćoj ekipi bili su Stefan Cvetković koji se tri puta upisao u listu strelaca, a ništa menje dobar na ovom susretu bio je i Dušan Stojković koji je dva puta zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Prednost Prokupčana mogla je biti i ubedljivija, jer pored 5 golova, domaća ekipa je propustila bar još toliko izglednih prilika, ali je u dva navrata prečka i stativa, a nekoliko puta je i golman gostujuće ekipe sačuvao mrežu fudbalera iz Gornje Stopanje.

U narednom kolu Topličanin gostuje lideru na tabeli, ekipi Jedinstva iz Bošnjaca.

Rukometašice ispustile pobedu u poslednjoj sekundi

Potpuno drugačiji i neizvesniji susret viđen je u Sportskoj hali, gde su rukometašice iz Prokuplja ugostile ekipu Temerina.

Vodile su domaće rukometašice tokom prvih pola sata i sa 6 golova prednosti, igrale borbeno i požrtvovano, ali se ni ekipa Temerina nije predavala.

Na poluvremenu se otišlo sa 4 gola razlike za Topličanin, u drugom delu opet domaće vode, a gošće strpljivo jure prednost i na manje od 3 minuta uspevaju prvi put da izjednače 23:23.

Poslednjih 2 minuta igrao se gol za gol, Prokupčanke dolaze do prednosti 24:23 i u poslednjem minutu imaju napad.

Ipak, brzopleto izveden šut 15-ak sekundi pre kraja, omogućio je gostujućim igračicama da u kontri, bukvalno sa zvukom sirene postignu izjednačujući pogodak za njihovu veliku radost na terenu.