Prokupčani kroz „iglene uši“ stigli do 3 važna boda u prvenstvu (VIDEO)

0
Prokupčani do pobede u poslednjem minutu utakmice; Foto: M. M.

Čak 5 golova od toga 2 u prvom i 3 u drugom poluvremenu, penal i gol u prvom minutu, crveni karton i nekoliko propuštenih šansi na jednoj i drugoj strani videli su ljubitelji fudbala na gradskom stadionu u Prokuplju u prvenstvenom susretu 4. kola Srpske lige „Istok“ OFK Topličanin-FK Dunav Prahovo 3:2, poluvreme 1:1.

Utakmicu je sa 2 gola, od toga drugi u 90 minutu obeležio Mihajlo Mitić centarfor domaće ekipe, ali i Dušan Stojković koji je pre toga udarcem sa 20-ak metara postigao gol za izjednačenje 6 minuta pre kraja susreta.

Gosti su već iz prvog napada u prvom minutu stigla do gola, nakon što je u šesnaestecu Prokupčana fauliran levokrilni napadač Dunava Nemanja Lapčević, a strelac sa 11 metara bio je kapiten Slađan Bogdanović.

Gosti su veći deo utakmice igrali sa igračem manje; Foto: M. M.

Prokupčani su se brzo oslobodili početnog šoka i već u 7. minutu izjednačili preko Mihajla Mitića.

U nastavku se igralo uglavnom na sredini terena, gosti su se branili i iz kontre nekoliko puta ozbiljno zapretili.

Igrao se 30 minut kada je igrač Dunava Mihajlo Puljecović nakon dobre prilike za šut pokušao da iscenira penal, glavni sudija je to procenio kao nameru i pokazao mu drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prednost igrača više, ali i domaćeg terena Prokupčani nisu iskoristili onako kako su očekivali najverniji navijači jer gosti u drugom poluvremenu ponovo dolaze do vodstva i to u 53 minutu, a strelac gola je Milan Jakovljević.

Mitić golom u 90 minutu obezbedio pobedu domaćoj ekipi; Foto: M. M.

U finišu susreta dolazi do izražaja kvalitet, pre svega rezerviste Dušana Stojkovića koji je 6 minuta pre kraja dobio loptu na sredini terena, oslobodio se nekoliko čuvara i sa preko 20 metara neodbranjivo šutirao u desni gornji ugao golmana Ivana Marunića.

Ipak, najveću radost navijača doneo je drugim golom Mihajlo Mitić, koji je u poslednjem minutu obezbedio Topličaninu 3 važna boda u nastavku prvenstva.

Utakmicu je portal ToplicaPress prenosio UŽIVO na svom YouTube kanalu.