MOK Topličanin lako do pobede u derbiju protiv Beograđana (Video)

0
Prokupčani u 3 seta dobili ekipu iz Beograda; Foto: M. M.

Lakše nego što se očekivali, odbojkaši MOK „Topličanina“ pobedili su u tri seta beogradsku ekipu „Železničar“ 25;20, 25:15 i 25:23. Ovom pobedom Prokupčani su se priključili samom vrhu na tabeli Prve B odbojkaške lige Srbije i zauzimaju 3. mesto sa 24 boda.

Susret do ovog kola dve izjednačene ekipe po broju osvojenih bodova, nije doneo neočekivanu neizvesnost, osim u trećem i donekle u prvom setu.

Ipak, od početka Prokupčani su pokazali da su kvalitetnija ekipa i sasvim zasluženo osvojili bodove i nastavili seriju od čak 8 poslednjih utakmica u prvenstvu, a posledni poraz doživeli su 14. novembra prošle godine kada su na ovom istom terenu poraženi od „Šumadije“ iz Aranđelovca 0:3.

Lako i ubedljivo do pobede; Foto: M. M.

Veliki izazov i iskušenje Prokupčane čeka već u narednom kolu, kada gostuju ekipi „Vojvodina 2“ iz Novog Sada, drugoplasiranoj ekipi na tabeli.

U prvom delu prvenstav, Prokupčani su na svom terenu dobili Novosađane rezultatom 3:1.