Rukometašice „Topličanina“ lako do pobede, fudbaleri izgubili u Vranju

0
Rukometašice Topličanina lako pobedile na svom terenu; Foto: M. M.

Ubedljivo i bez veće neizvesnosti, rukometašice Topličanina pobedile su na svom terenu Kikindu 35:20, poluvreme 18:8. Očekivana pobeda Prokupčanki s obzirom na razlike u dosadašnjim rezultatima ovih ekipa. Fudbaleri Topličanina nisu imali svoj dan jer su na gostovanju u Vranju izgubili rezultatom 4:0.

Od samog početka, domaće rukometašice su preuzele inicijativu, demonstrirajući efikasnu igru u napadu i odbrani, a nejake gošće su pružale kakav-takav otpor samo u prvih 10-ak minuta i kako je meč odmicao, razlika na semaforu bila je sve veća.

Ova pobeda dodatno je potvrdila kvalitet i ambicije ženske ekipe Topličanina u prvenstvu Super B lige, nalaze se na 3. mestu sa 21 bodom, dva manje od Rume koja je u sinoćnjem derbiju kola savladala lidera na tabeli Bor Zijin Copper 25:22.

Ubedljiv poraz Topličanina u Vranju; Foto: M. M.

Za razliku od rukometašica, fudbaleri Topličanina nisu imali uspešan dan jer su u Vranju pretrpeli ubedljivi poraz od Nebeskih anđela 4:0 (2:0).

Neočekivani poraz Prokupčana umanjio je šanse za vrh tabele, posle nepotpunog 19. kola nalaze se na 3. mestu sa 39 bodova.

Prokupčani u sledećem kolu na svom terenu čekaju Plantaže iz Donje Stopanje.

Prethodni tekst„Topličanin“ pobedio „Loznicu“, rukometašice večeras protiv „Kikinde“
Sledeći tekstProlećni radovi u voćnjacima u Toplici, u toku orezivanje i prskanje