U neizvesnoj završnici rukometaši „Topličanina“ pobedili „Smederevo“

0
Prokupčani večeras čekaju Hajduk Veljka iz Negotina; Foto: M. M.

U jednoj od najneizvesnijih rukometnih utakmica ne samo od početka sezone,već i u ovoj godini, rukometaši Topličanina uspeli su u neizvesnoj završnici da pobede gostujuću ekipu iz Smedereva rezultatom 26:24, nakon izjednačenog prvog poluvremena koje se završilo 14:14.

Kao što se moglo i očekivati, ljubitelji sporta u Prokuplju su uživali u neizvesnoj utakmici u kojoj su oba tima pokazala snažnu volju i odlučnost tokom čitavog susreta, sa konstantnim smenjivanjem u vođstvu.

Neizvesno prvo poluvreme i izjednačen rezultat; Foto: M. M.

U prvom poluvremenu, nijanse su igrale ključnu ulogu u postizanju svakog gola, što je rezultiralo izjednačenim rezultatom na pauzi 14:14.

I tokom većeg dela drugog poluvremena igralo se „gol za gol“, ali je Topličanin u poslednjih nekoliko minuta uz dosta i sportske sreće na kraju uspeo da trijumfuje, iako su gosti u poslednjih dva minuta imali sedmerac koji je odbranio golman domaće ekipe, ali i dve kontre u kojima su mogli ne samo da izjednače, već i preokrenu rezultat u svoju korist.

Prokupčani na kraju zasluženo pobedili; Foto: M. M.

Pre svega dobrim odbranama Predraga Pavlovića golmana Topličanina koji je proglašen i za igrača utakmice, ali i efikasnim napadom u finišu susreta Prokupčani dolaze do treće pobede u prvenstvu.

Sa druge strane, ekipa Smedereva se hrabro borila, ali nije uspela da ostvari povoljan rezultat.

Prethodni tekstDivlje svinje uništavaju voćnjake i zasade u okolini Žitnog Potoka
Sledeći tekstKošarkaši „Topličanina“ protiv niškog „Konstantina“ u derbiju kola (UŽIVO)